گارانتی

شرکت کانکس اسکابن با احترام به کارفرمایان محترم، جهت رفاه حال مشتریان محترم و خرید کانکس با خیال آسوده کانکسهای خود را گارانتی مینماید.

گارانتی کانکس شامل کدام موارد میباشد:

کلیه موارد از قبیل آب بندی سقف، کف، مواد برقی و کلیه مواردی که اشکال از شرکت کانکس اسکابن باشد مشمول گارانتی میباشد.

گارانتی چیست:

اصطلاح گارانتی عبارت است از قولی شرکت فروشنده به خریدار میدهد، به گونه ای که اگر شرایط خاصی رخ داد این قول عملی شود. اما امروزه این لغت بیشتر در خرید و فروش و معاملات بکار می‌رود.
در نگاهی دقیقتر، گارانتی در واقع نوعیدل گرمی برای مصرف کننده می‌باشد. جالب است بدانید که فلسفه و ایده گارانتی نه تنها در دنیای واقعی بلکه در بسیاری از مصنوعات بشری نیز کاربرد دارد. بعنوان مثال ممکن است یک کانکس پس ار مدتی بر اثر باران ار ثقف آن آب چکه کند، که شرکت سازنده موظف به رفع ایراد میباشد.

شروع زمان گارانتی به چند گونه است:

حالتی که در آن در شماره سریال آن قید شده یا اینکه کارت ضمانت کارخانه‌ای داشته باشد.
حالتی که هنگام خرید، فروشنده با ارائه فاکتور و قید تاریخ تضمین می‌کند.
حالتی که کانکس را در منزل شما نصب نموده و فاکتور رسمی را تحویل می‌دهند.

معنی عمومی گارانتی:

اصطلاح گارانتی عهدی است میان دو شخص به گونه‌ای که اگر شرایط خاصی رخ داد این عهد عملی شود. به عنوان مثال وقتی شخصی می‌خواهد از بانک وام بگیرد، نیاز به یک ضامن (Guarantor) دارد تا او را ضمانت کند که در صورت عدم پرداخت اصل پول توسط وام گیرنده، وی پول را باز پس دهد. امروزه این لغت بیشتر در خرید و فروش و معاملات به کار می‌رود و معمولاً تولیدکنندگان محصولات، به مصرف کننده‌های خود ضمانت یا گارانتی می‌دهند که محصولاتشان در مدت زمان مشخصی کاملاً درست کار می‌کند و اگر این طور نباشد اصل پول برگشت داده یا محصول تعویض می‌شود. گارانتی در واقع نوعی پشت گرمی برای مصرف کننده است که تولیدکننده در مدت زمان خاص برای محصول خود به وی می‌دهد تا اطمینان حاصل کند محصول خریداری شده همانی است که مشخصاتش در تبلیغات آمده و اگر مصرف کننده راضی نبود، حاضر است آن را پس گرفته یا تعویض کند.

وارانتی  شباهت زیادی به گارانتی دارد ولی خریدار محترم بعد از خرید کالا نمی تواند تصمیم خود را عوض کند. وارانتی قولی است که معمولاً بین فروشنده و خریدار – یا تولیدکننده و مصرف کننده – گذاشته می‌شود و فروشنده – از طرف تولیدکننده – تأکید می‌کند که محصول او در مدت زمان مشخص – که معمولاً از دوره گارانتی بیشتر است – با همان مشخصات اولیه کار می‌کند. تولیدکننده معمولاً در مدت زمان وارانتی در صورت بروز مشکل برای محصول هزینه تعمیر یا تعویض قطعات را به عهده می‌گیرد و به این طریق به مصرف کننده اطمینان می‌دهد که در طول مدت وارانتی نیازی به انجام هزینه تعمیرات ندارد. از این رو در مدت گارانتی می‌توان به اصل پول خود رسید اما در مدت وارانتی این امر میسر نیست. خدماتی مانند وارانتی یا گارانتی هر دو به دلخواه تولیدکننده یا حتی درپاره‌ای موارد به دلخواه فروشنده برای جلب بیشتر رضایت مشتری به یک کالا اختصاص پیدا می‌کند و در واقع الزامی در ارائه آنها وجود ندارد.

لینک منبع:             ویکی پدیا

 

اخبار مرتبط